چاپ مستقیم از گوشی اندروید بر روی پرینتر

مقدمه‌ای در مورد پرینت گرفتن با گوشی

این روزها و با توجه به پیشرفت و افزایش کاربرد دستگاه‌های هوشمند اندرویدی، پرینت گرفتن از اطلاعات گوشی به یک موضوع کاربردی تبدیل شده است. شما ممکن است بنا به هر دلیلی تمایل داشته باشید که از محتوای خاصی در گوشی یا تبلت خود پرینت تهیه کنید. اما به واقع چطور می‌توان نسبت به پرینت گرفتن از اطلاعات گوشی اندرویدی اقدام کرد؟

 بدین منظور وجود یک پرینتر مناسب و پشتیبانی کننده از اتصال بیسیم الزامی است. تا چند سوقت پیش تنها راه پرینت گرفتن از اطلاعات گوشی مربوط به استفاده از اپلیکیشن گوگل کلود پرینت (Google Cloud Print) می‌شد. در این شرایط شما باید فایل مورد نظرتان را از طریق اپلیکیشن گوگل کلود پرینت با پرینتر خود اشتراک گذاری کرده و سپس به چاپ آن می‌پرداختید. اما رفته رفته بسیاری اپلیکیشن‌های اندرویدی به طور مستقل شامل قابلیت تعامل با پرینترها شدند. به بیان دیگر هم اکنون بسیاری از اپلیکیشن‌های اندرویدی این اجازه را به کاربر می‌دهند تا به طور مستقیم از محتوای آن‌ها پرینت دریافت کند.

 البته تعداد اپلیکیشن‌هایی که قابلیت پرینت گرفتن از اطلاعات گوشی را ارائه می‌کنند چندان متعدد نیست اما روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. به عنوان مثال شما نمی‌توانید در اپلیکیشن فیسبوک این عمل را انجام دهید و از بخش‌های مورد نظرتان پرینت مستقیم دریافت کنید، چرا که اپلیکیشن فیسبوک از قابلیت پرینت مستقیمم پشتیبانی نمی‌کند. بنابراین بدین منظور شما ملزم خواهید بود که از محتوای مورد نظر در صفحه نمایش دستگاه اسکرین شات ضبط کرده و سپس اسکرین شات ضبط شده را چاپ کنید.

شزکت های تولید چاپگر مانند HP  , کانن , سامسونگ و … هر کدام برنامه مخصوص خود را برای چاپ از موبایل آماده کرده اند .

برای مثال لینک دانلود برخی از برندهای شناخته شده را برای شما آماده کرده ایم:

  نام برنامه توضیحات لینک دانلود از گوگل پلی لینک دانلود مستقیم
HP Print Service Plugin با استفاده از این پلاگین در پرینترهای اچ‌پی که قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارند می‌توانید عکس‌ها و مطالب خود را به صورت بی‌سیم به پرینتر بفرستید و از آن‌ها پرینت بگیرید.
HP Smart چاپ، اسکن و به اشتراک‌گذاری با استفاده از HP Smart با چاپگر HP در هر زمان و هر مکان!
Samsung Print Service Plugin با استفاده از این پلاگین در پرینترهای سامسونگ که قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارند می‌توانید عکس‌ها و مطالب خود را به صورت بی‌سیم به پرینتر بفرستید و از آن‌ها پرینت بگیرید.
Samsung Mobile Print‏ چاپ و اسکن اسناد و تصاویر با پرینتر های بی سیم سامسونگ
Epson Print Enabler‏ با استفاده از این پلاگین در پرینترهای اپسون که قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارند می‌توانید عکس‌ها و مطالب خود را به صورت بی‌سیم به پرینتر بفرستید و از آن‌ها پرینت بگیرید.
Epson iPrint‏ چاپ و اسکن اسناد و تصاویر با پرینتر های بی سیم اپسون
همچنین نگهداری (کلین و نازل چک) چاپگر اپسون با این نرم افازر امکان پذیر است
Brother Print Service Plugin‏ با استفاده از این پلاگین در پرینترهای برادر که قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارند می‌توانید عکس‌ها و مطالب خود را به صورت بی‌سیم به پرینتر بفرستید و از آن‌ها پرینت بگیرید.
Brother Mobile Connect‏ برنامه مدیریت چاپگر های لیزری برادر با گوشی  
Brother iPrint&Scan‏ برنامه مدیریت چاپگر های جوهر افشان برادر با گوشی
Canon Print Service‏ با استفاده از این پلاگین در پرینترهای کانن که قابلیت اتصال به شبکه بی‌سیم را دارند می‌توانید عکس‌ها و مطالب خود را به صورت بی‌سیم به پرینتر بفرستید و از آن‌ها پرینت بگیرید.
Canon PRINT Business‏ برنامه مدیریت چاپگر های لیزری کانن با گوشی
Canon PRINT Inkjet/SELPHY‏ برنامه مدیریت چاپگر های جوهر افشان کانن با گوشی

برای استفاده از برنامه های فوق باید اتصال بین گوشی و پرینتر از طریق بیسیم (WiFi) برقرار شود به این منظوراز دو روش می توان استفاده کرد.

۱ – اتصال گوشی و چاپگر به مودم یا روتر بیسیم (برای مثال در این صفحه نحوه اتصال چاپگر کانن ۲۳۷ به بی سیم و چاپ با گوشی را آموزش داده ایم)

۲- اتصال به وایرلس داخلی چاپگر Direct WiFi (در برخی مدل ها موجود است)

 

حال اگر پرینتر شما اتصال بیسیم ندارد و یا می خواهید مستقیم از جیمیل و یا … چاپ کنید برای شما راه حلی داریم.

به غیر از موارد فوق برخی برنامه های ثانویه نیز وجود دارند که اکثر چاپگر های موجود و همچنین طیف وسیعی از فایل ها و همچنین چاپ به صورت اتصال با USB را برای پرینت پشتیبانی می کنند:

برای مثال دو نرم افزار PrinterShare™ Mobile Print و PrintHand Mobile Print که نحوه استفاده از هر دو آموزش داده شده است.

برای دسترسی به آموزش هر کدام روی نام کلیک کنید:

PrintHand Mobile Print‏ PrinterShare Mobile Print‏

همچنین برای آموزش چاپ از گوشی های آیفون اینجا کلیک کنید.

2 پاسخ به “چاپ مستقیم از گوشی اندروید بر روی پرینتر

  1. سلام تمام مراحل بلا انجام شد منتها بعدازلود عکس یا هر فایلی نیاز به خرید اکات بصورت انلاین و یا گوگل پلی را می دخد اشکال چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.